מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מכונית חדשה מליסינג תירשם על שם הרוכש

  12/02/2013
  הגדל


  יישום המלצות הועדה להגברת התחרותיות בענף הרכב מתקיים. שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, חתם. על תקנה חדשה, המאפשרת לראשונה לחברות הליסינג ולבעלי תו סחר למכור רכב חדש "מהנילונים" (עם אפס קילומטר) ללקוחות, מבלי שברישיון הרכב תרשם "יד", על שמה של חברת הליסינג.

   

  התקנה החדשה שתיכנס לתוקף ב-1 ביוני 2013 תאפשר לראשונה לחברות הליסינג להתחרות ביבואני הרכב על מכירת רכב חדש ולמכור רכב חדש ללא רישום "יד" וללא הערת "החכר" המפחיתים את ערך הרכב. כיום רכב חדש הנמכר מחברת הליסינג ללקוחות פרטיים, נרשם כ"יד" שנייה, למרות שהינו רכב חדש לחלוטין. זאת, בעקבות חוק המחייב את יבואני הרכב לרשום את כלי הרכב על שם חברות הליסינג.

   

  על פי התקנה החדשה, בעל תו סחר יוכל לרכוש מכונית מיבואן הרכב ללא רישום "יד" ברישיון הרכב ובלבד שלא עברו 12 חודשים ממועד ייצור הרכב. המכונית החדשה תירשם תחילה ישירות על שם הסוחר המורשה, מבלי שיונפק לה רישיון רכב, והיא תוגדר כמכונית שרישיונה מופקד. בעלות הסוחר על המכונית לא תיכלל במניין הידיים של הרכב ובעת העברת הבעלות ללקוח הפרטי הוא יירשם כ"יד" ראשונה. התקנה קובעת עוד כי בעל תו סחר, יחויב לספק ללקוח את כל המידע שנמסר לו מהיבואן על המכונית ולתדרך אותו אודות תפעולה. יצוין כי אם יחלפו יותר מ-12 חודשים מיום יצור הרכב ובעל תו הסחר לא ימכור את המכונית, ירשם הרכב על שם בעל תו הסחר והוא יצוין כ"יד".
   

  עבור לתוכן העמוד