מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מכירת מכוניות חדשות תחרותית יותר

  17/02/2013
  הגדל

  אסי שמלצר, ראש קבוצת שלמה סיקסט ואופל, בכנס מנהלי תחבורה באילת שהתקיים בסוף השבוע האחרון: "רעיון מכירת מכוניות פרטיות באמצעות סוחרים עם תו סוחר טובה לתחרות, אבל במתכונתה המוצעת היא בעייתית. התהליך לפתיחת התחרות עליו הוכרז השבוע, צריך להתבצע באופן מבוקר למניעת כניסתם של סוחרים בעלי תו סוחר לא מתאימים לענף. על משרד התחבורה לעשות זאת באופן מאובטח ועם חסמים שימנעו תופעות שבמקום ליצור תחרות ייצרו בעיות".

   

  משרד התחבורה הודיע השבוע על כך שמתחילת חודש יוני , אפשר לחברות ליסינג למכור מכונית חדשות ללקוחות פרטים ועסקיים כאשר רישום הבעלות יהיה על שם הרוכש. המהלך עשוי לציור תחרות ולהוזיל משמעותית את מחירי מכוניות החדשות משמעותית. חברות הליסינג עשויות להוביל את המהלך באופן יעיל כיוון שהם הרוכשות המשמעותיות בענף הרכב בהיקף של כמחצית ממכירות המכוניות בכל שנה, מעל 100 אלף כלי רכב בכל שנה.

  קבוצת שלמה רכב מובילה את ענף הרכב בישראל בסימן 25%

   

  אסי שמלצר מציין בהרצאתו כי אופל צפויה למכור ב-2013 כ- 6,000 מכוניות מתוצרת אופל. קבוצת שלמה סיקסט מהווה כיום 25% משוק הליסינג, עם 54,000 מכוניות.

   

  קבוצת שלמה סיקסט מהווה 25% משוק ההשכרה עם 14,000 כלי רכב. הקבוצה מהווה גם 25% משוק רכב משומש מיד ראשונה, עם 90 אלף מכירות בשנת 2012. ענף הליסינג הפרטי דומיננטי בקבוצת שלמה, הוא מהווה כ- 27% מהשוק עם 6,300 מכוניות שנמכרו בשנת 2012.

   

   

  עבור לתוכן העמוד