מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  נתיב נסיעה חמישי בנתיבי אילון

  18/10/2013
  הגדל

  בשורה טובה לנוסעים בנתיבי איילון. נחנך נתיב נסיעה חמישי בנתיבי איילון, בקטע שבין מחלף קק"ל למחלף גלילות, שיקצר את זמני הנסיעה צפונה. הנתיב החדש ישפר באופן משמעותי את זרימת התנועה באיילון וישחרר את הפקקים באחד מקטעי הכביש העמוסים ביותר בנתיבי איילון.

   

  מידי יום חולפים בכביש כ- 120 אלף כלי רכב. מדובר בבשורה גדולה שתחסוך זמן יקר ועמידה בפקקים לעשרות אלפי הנהגים הנוסעים מדי יום צפונה ומזרחה באיילון.הנתיב החמישי בנתיבי איילון נחנך שלושה וחצי חודשים לפני המועד שנקבע והוא מצטרף לנתיב נסיעה רביעי שנפתח לפני מספר ימים בכביש 5 לכיוון מזרח ובכך צפוי להקל באופן משמעותי על עומסי התנועה לנהגים הנוסעים צפונה.

   

  משרד התחבורה, מקדם בימים אלה את הארכת נתיבי איילון (כביש 20) עד לאזור געש. הפרויקט יכלול את העתקת קווי הרכבת של מסילת החוף במסלולי כביש 20 , סלילת קווי רכבת חדשים של מסילות חוף ושילוב מסלול B.R.T של הרכבת הקלה במחלף שבעת הכוכבים. לצד פתיחת נתיבים נוספים בנתיבי איילון דרום וצפון, ממשיך משרד התחבורה לקדם את הקמתם של מסלולים מיוחדים לתחבורה ציבורית (נת"צים) בגוש דן, במטרה להקל על הכניסות והיציאות מתל אביב ולהעניק יתרון לתחבורה הציבורית. מדובר בשינויים המשמעותיים ביותר שבוצעו אי פעם בגוש דן.

  עבור לתוכן העמוד