מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  קורוס עולה על הכביש בסין

  5/01/2014
  הגדל

  מיזם הרכב של החברה לישראל וחברת צ'רי הסינית עובר לשלב המעשי. אחרי שש שנים של הקמת חברה, פיתוח קו מכוניות, הקמת מפעל ענק לייצור מכוניות - מסרה היום קורוס את הרכב הראשון שלה בסין.

   

  סגן יו"ר קורוס, וולקר שטיינוואסר, העניק בשנחאי את מפתחות קורוס 3 סדאן למעצב פנים בן 28 משנחאי: "קורוס השקיעה מאמצים רבים בשש השנים האחרונות לפתח מכונית חדשנית, בעלת עיצוב מודרני בסטנדרטים אירופיים של איכות ובטיחות ולכן מסירת הרכב הראשון הוא אירוע מרגש מאוד, לכל האנשים בחברה. יום שנזכור אותו לזמן ארוך מאוד".

   

  בטקס המסירה אמר רוכש הרכב הראשון : "אני נרגש להיות הלקוח הראשון של קורוס 3 סדאן. כמעצב, אני אוהב את העיצוב האלגנטי, המרווח הפנימי, המסגרת החזקה ואת ה"קורוס-קלאוד" ("הענן " של קורוס) שמחבר את הרכב לחיים הדיגיטליים שלי. בנוסף, התוצאות הטובות של קורוס במבחני הריסוק EuroNCAP בהן קיבלה 5 כוכבי בטיחות מאוד מרגיעות". 

   

  קורוס, הוקמה ב-2007 כיוזמה של החברה לישראל, וחברת המכוניות הסינית צ'רי בשותפות מלאה. מטרת קורוס הינה ליצור מכונית סינית בסטנדרטים הגבוהים ביותר. לטובת המיזם הובאו טובי אנשי הרכב מאירופה, ארה"ב וסין על מנת ליצור את הקורוס שכבר מעסיקה יותר מ-2,000 עובדים. הדגם הראשון של החברה, קורוס 3 סדאן, השיג לפני מספר חודשים את ציון הבטיחות הגבוה ביותר ב-2013 במבחני הריסוקEuroNCAP הקשים ביותר. קורוס 3 סדאן שברה את תקרת הזכוכית של המכוניות הסיניות והייתה למכונית הסינית הראשונה שזוכה בציון מושלם של 5 כוכבים. מבחני הריסוק הולכים ומשתכללים מדי שנה ומעלים את האתגרים בפני יצרני הרכב כך שמבחני 2013 היו המורכבים והקשים ביותר של EuroNCAP.

   

  מחירה ההתחלתי של קורוס 3 סדאן הוא 119,900 RMB (כ-19,600 דולר). המחיר הוא עבור דגם Essence הכולל גיר ידני, 6 הילוכים ומנוע המפיק 125 כוחות סוס. קורוס 3 מדגם Elegance עם מנוע טורבו המפיק 154 כוחות סוס, הגרסה עם תיבה אוטומטית, נמכרת במחיר של 167,900 RMB (כ-27,700 דולר).

   

  שיווק המכונית נעשה בעיקר בסין. כמו כן היא משווקת גם בסלובקיה, על מנת ליצור את הפלטפורמה עליה תתבסס החברה בעתיד לשיווק קורוס באירופה בעוד מספר שנים.

   

  קורוס 3 נועדה להתאים לצרכים של הנהג הסיני המודרני ומצוידת בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת מסך מגע בגודל 8 אינץ' שמפעיל את הטלפון הנייד, מערכת GPS מובנת, שליטה ברדיו ומידע על הרכב. עוד כוללת המערכת את "קורוס קלאוד" (Qoros Cloud), מערכת המאפשרת שיתוף במידע בין הקורוס למחשב הביתי או הטלפון הנייד על מנת לתכנן נסיעות, לקבל מידע על הדרך ועוד. לאחרונה הודיעה קורוס על ההשקה המתוכננת שלדגם שני שיוצג בתערוכת הרכב בז'נבה בחודש מרץ הקרוב. הדגם החדש יימכר בסין כבר במהלך שנת 2014.  

   

  עבור לתוכן העמוד