מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מכונית המיני חשמלית עושה עלייה לישראל

  30/03/2014
  הגדל

  שר התחבורה והבטיחות בדרכים, אישר את יבואן של 1000 מכוניות זעירות (הקוואדרוסייקל) לצורך פיילוט שנועד לבחון את יכולת ההשתלבות של כלי הרכב במערך התנועה העירוני בישראל.

   

  המשרד פרסם  קול קורא המזמין יבואני רכב לקחת חלק בניסוי שימשך כשנה. במסגרת הפיילוט שיחל במהלך חודש אוגוסט יתאפשר לציבור הרחב לרכוש את מכונית הקוואדרוסייקל בכל אחת מסוכנויות הרכב שיקבלו אישור מיוחד לייבא את הרכב לישראל. משרד התחבורה, אישר את יבוא מכונית המיני, בעקבות המלצות צוות מקצועי בינמשרדי, שבחן את השימוש ברכבי הקוואדרוסייקל בישראל. תוכנית הפיילוט אושרה בנוסף על ידי ועדת הניסויים, הבינמשרדית, המשותפת למשרד התחבורה והטכניון. הפיילוט מבוצע במסגרת מדיניותו לעודד את השימוש ברכב חשמלי ולצמצם את זיהום האוויר של כלי הרכב. מדובר בכלי רכב קטן ממדים העשוי להוות פתרון תחבורתי יעיל לצמצום הגודש, בעיקר במרכזי הערים ולהוות אלטרנטיבה לרכב הפרטי.  כלי הרכב החשמליים, מכונים קוואדרוסייקל הם בעלי מבנה זעיר המאפשר להם להשתלב בקלות בתנועה, בדומה לכלי רכב דו- גלגלים. משקלו של כלי הרכב, ללא הסוללה החשמלית והמטען מגיע ל - 400 קילוגרם.  

   

  בשלב הראשון תחויב הנסיעה בכלי הרכב, ברישיון נהיגה לרכב פרטי (דרגה B ) וביטוח. במהלך הפיילוט שימשך כשנה יאסר על כלי הרכב לנסוע בדרך בינעירונית ודרך מהירה והוא יוגבל לנסיעה בכבישים עירוניים בלבד. במסגרת הפיילוט תשווק המכונית לציבור הרחב. כל לקוח שירכוש את הרכב יתבקש להשתתף בניסוי לפרק זמן של עד שנה מיום רישומו של הרכב בישראל ולעמוד בתנאים שנקבעו על ידי משרד התחבורה, בהם איסור להסיע יותר מנוסע אחד, חובת חגירת בטיחות וביצוע תחזוקה ושירות לכלי הרכב. קרסו מוטורס תשווק את המיני החשמלית של רנו ה-טוויזי מדובר במכונית חשמלית אורבנית המיועדת לשני נוסעים היושבים אחד אחרי השני. הטוויזי נטענת בתוך 3 שעות ומתאימה לטווח נסיעה של 50 ק"מ. הכוונה לעודד יבואנים נוספים לייבא לישראל דגמים דומים.

  עבור לתוכן העמוד