מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  טויוטה יאריס החדשה

  10/09/2014
  הגדל

  חברת יוניון מוטורס, יבואנית TOYOTA בישראל, משיקה את ה- YARIS החדשה. העיצוב החיצוני שודרג וקיבל חזית חדשה בעלת חרטום X עם חלק עליון ותחתון מופרדים ופנסים קדמיים בעיטור נורות LED (מלבד בדגם הבסיסי SOL). גם העיצוב הפנימי חודש ושודרג בחומרים,  במטרה לשפר את בידוד הרעשים חווית הנסיעה וההנאה מנהיגה.

  מבחינת עיצוב הפנים לוח המחוונים החדש צר יותר וחלקו העליון של סביבת הנהג עוצב מחדש לקבלת מראה דק יותר. חיפוי הדלתות עוצב גם הוא מחדש בהתאמה כדי לשלב מראה דינמי עם שטח רך למגע גדול יותר ושימושיות רבה יותר. הקונסולה המרכזית הוגבהה כדי להקטין את אורך ידית ההילוכים, לשיפור הנדסת האנוש של החלפת ההילוכים.

  מנוע והנעה-היאריס החדשה תוצע עם שתי מערכות הנעה: מנוע בנזין ומערכת היברידית. גרסת הבנזין בעלת מנוע 1,330 סמ"ק i-Dual VVT מתקדם ויעיל המספק 99 כוחות סוס בעל בידוד טוב יותר של מערכת הפליטה יחד עם תיבת  7 הילוכים רציפה Multidrive S. תיבה קומפקטית וקלה יותר מאשר תיבת הילוכים אוטומטית רגילה, משלבת סגנון נהיגה קל, נוח וחלק עם בקרה אופטימלית של מומנט המנוע לחיסכון משמעותי בדלק בנסיעה עירונית. יחסי העברה ניתנים לבחירה באמצעות ידיות על גלגל ההגה (Paddle Shifts) או באמצעות ידית ההילוכים. המכונית מוצעת גם בגרסה ידנית עם 6 הילוכים. הגרסה בעלת מערכת ההנעה ההיברידית, הותאמה לעמידה בתקן: Euro 6 ונהנית משיפורים שהקטינו עוד יותר את רמות פליטת ה-CO2, מ-85 ל-82 גרם/ק"מ.מערכת הנעה זו, חסכונית מאוד ונקייה ביותר במונחי פליטות מזהמים, המערכת ההיברידית מאפשרת למכונית לפעול במצב חשמלי בלבד. 

  צריכת הדלק - שופרה והיא עומדת על 19.6 ק"מ/ליטר. בגרסת הבנזין לעומת 18.9 ק"מ בדגם הקודם, בדגם ההיברידי צריכת הדלק עומדת על 27.8 ק"מ/ליטר לעומת 27 ק"מ/ליטר בדגם הקודם, בנסיעה משולבת (לפי נתוני היצרן).
  פלטפורמת הרכב שודרגה משמעותית לרבות החלפת מערכת המתלים, לשיפור בהתנהגות הכביש ובנוחות. בקרה חדשה נוספה למערכת הגה הכוח ההידראולי.
  אורכו של הדגם החדש 3.950 מ', כ- 65 מ"מ יותר מדגם הבנזין הקודם ו- 45 מ"מ יותר מהדגם ההיברידי הקודם.

  אבזור קיימת מערכת המולטימדיה TOYOTA TOUCH 2, הכלולה כסטנדרט ב- YARIS החדשה (החל מרמת הגימור STYLE ומעלה), מצוידת במסך מגע צבעוני "7 (לעומת "6.1 בדגם הקודם), משלבת, בין היתר, חיבורBluetooth לטלפון נייד עם אפשרות להשמעת מוסיקה וכניסות USB ו- AUX לחיבור התקני מוסיקה ניידים. בנוסף המערכת כוללת MirrorLink, שמאפשר למשתמשים לחבר סמארטפונים תואמים ולהפעיל את כל היישומים שלהם דרך מסך המגע ברכב.

  בטיחות ב- YARIS החדשה בעלת ציון 3.5 נקודות, הגבוה בסגמנט הסופר מיני, ע"פ נוהל מערכות בטיחות בכלי רכב אשר פורסם ע"י משרד התחבורה והיא שומרת על ציון מקסימלי של 5 כוכבי בטיחות במבחני הריסוק של ארגוןEuroNcap . לרכב מפרט בטיחותי רחב בסטנדרט גבוה הכולל, בין היתר, 7 כריות אוויר, קורות פלדה בדלתות, חיישני חגורות בטיחות, מצלמת רוורס, פנסי LED DRL ומערכות בטיחות מתקדמות כדוגמת ABS ו- EBD, מערכת עזר לבלם BA ,TRC ABS, VSC, ועוד. בדגם החדש נוספה גם מערכת TPWS לאזהרה על לחץ אוויר נמוך בצמיגים.

  מחירים ורמות גימור- היאריס החדשה תוצע בישראל בארבע רמות גימור:

  1. רמה בסיסית SOL כולל בחירה בין תיבת הילוכים ידנית החל ממחיר של 89,900 ₪  או תיבת הילוכים אוטומטית החל ממחיר של 101,900 ₪ .

  2. רמה משודרגת STYLE הכוללת בנוסף פנסים קדמיים בטכנולוגיית פרוז'קטור עם תאורת יום קדמיתDRL מסוג LED, מערכת 2 TOYOTA TOUCH בעלת מסך מגע גדול "7 לביצוע מגוון פעולות בנגיעה קלה, מצלמה אחורית, חיבור לדיבורית Bluetooth, הצגת נתוני דרך על המסך ועוד. הדגם המשודרג יוצע למכירה בגרסה אוטומטית בלבד ומחירו החל מ &ndash 104,500 ש"ח.

  3. רמה מעוצבת SKY הכוללת בנוסף לאבזור בגרסת ה- STYLE גם גג זכוכית פנורמי, חלונות מוכהים מאחור, פנסי ערפל, וחישוקי סגסוגת קלה. הדגם המעוצב יוצע למכירה בגרסה אוטומטית בלבד ומחירו החל מ - 107,900 ₪ .

  4. HYBRID - הגרסה ההיברידית המשלבת את הטכנולוגיה ההיברידית המתקדמת ביותר יחד עם בקרת אקלים, מערכת התנעה חכמה Keyless, גלגלי סגסוגת קלה, פנסי ערפל ועוד. מחירה של הגרסה ההיברידית - 117,500 ₪ .

  יוניון מוטורס צופה כי מכירות ה- YARIS החדשה יעמדו על כ- 3,500 מכוניות בשנה הקרובה, מתוכן כ- 25% בגרסה ההיברידית.

   

  עבור לתוכן העמוד