מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  אפליקציה חדשה למציאת חניה

  30/03/2015
  הגדל

  חברת הסטארט-אפ הישראלית ספארק השיקה רשמית בתל אביב את "פולי- פיית החניה", שמעלימה את התסכול הכרוך במציאת מקום חניה בעיר הגדולה, חוסכת זמן, כסף ועצבים.

  "פולי" היא האפליקציה הראשונה בעולם שמצליחה להפחית במחצית הזמן את משך חיפוש החניה, ומגדילה בעשרות אחוזים את הסיכוי למצוא חניית רחוב.

  בתקופת טרום ההשקה, שנערך בתל אביב בחודש פברואר,הצטרפו 5,000 נהגים למעגל המשתמשים בפולי וכ-25 אחוז מהם נעזרים בה למציאת חניה באופן יומיומי. על פי נתונים שנצברו עד כה, פולי הצליחה להגדיל את הסיכוי למציאת חניה ברחוב ביותר מ-70 אחוזים בשעות היום.

  יש בעיית חניה בעיר !

  פתרונות הניווט המוכרים והמוצלחים מביאים את הנהג וגם את הנהגת ליעדם בנתיב היעיל והפנוי ביותר, ואפילו מציגים את זמן ההגעה המשוער. אך הם אינם לוקחים בחשבון את הזמן הכרוך במציאת מקום חניה, ואינם יודעים לאתר מקומות חניה קרובים ליעד. סקר של המועצה הישראלית לצרכנות שנערך בדצמבר העלה כי משך הזמן הממוצע עד מציאת מקום חניה בתל אביב עומד על 21 דקות בשעות היום. 82 אחוז מקרב הנשאלים בסקר העידו כי הם אינם מרוצים מסידורי החניה בעיר וחווית מציאת מקום החניה גורמת להם תסכול וכעס. חיפוש החניה מבזבז כסף ודלק, ומגביר את זיהום האוויר העירוני. מחקרים בעולם מלמדים כי 30 אחוז מעומס התנועה בערים גדולות מקורו בנהגים שמשוטטים בחיפוש אחר מקום חניה.

  "פולי" הופיעה כדי לתת מענה לבעיה הזו והיא מציעה לנהגים פתרון שלם, מקצה לקצה, המלווה אותם לכל אורך תהליך מציאת החניה. היא מחקה את התנהגות הנהגים בחיפוש אחר חניה אך מצליחה במקום בו הם בדרך כלל נכשלים הודות למידע סטטיסטי רב שנאגר אצלה, היכרות עם סידורי החניה בעיר ואלגוריתם ייחודי שמעבד את כל הנתונים ומוביל את הנהגים למקום החניה הנכסף. "פולי" מבטיחה למצוא מקום חניה בחניון או ברחוב - תוך כ-11 דקות (שניתנות להארכה ידנית), קרוב ליעד הנסיעה, היא מכירה את שלטי החניה ברחוב, מנגישה את אמצעי התשלום לחניה ואפילו זוכרת איפה החנית את המכונית ומציעה ניווט רגלי ליעד ובחזרה.

  איך זה עובד?
  כשמתקרבים ליעד הנסיעה "פולי" מתעוררת לחיים, מזמינה את הנהג לבחור חניון קרוב וגם מציגה את המידע הרלוונטי מחירים, מרחק הליכה מהיעד ומקומות פנויים. בשלב הבא היא מציעה לנהג לבחור האם לנווט ישירות לחניון או שהוא מעדיף לחפש קודם חניית-רחוב קרובה. זהו יתרון מובהק של פולי, שמבטיח שבכל מקרה הנהג ימצא חניה קרובה ליעד הנסיעה ברחוב או בחניון שבחר.

  אם הנהג בחר לחפש חניה ברחוב בדרך לחניון, "פולי" תציג לו מסלול ניווט מותאם אישית דרך הרחובות הסמוכים ליעד בהם קיים הסיכוי הגדול ביותר למצוא חנייה. המסלול מבוסס על מידע סטטיסטי אודות הרחובות בהם יש את תחלופת החניה הגדולה ביותר, מידע גיאוגרפי ייחודי שנאסף בעבודת שטח על חניות הרחוב ותמרורי החניה בעיר, וכן מידע על מגבלות והתניות חניה שעתיות או חניה לתושבי האזור בלבד.

  במהלך הניווט, "פולי" תציג לנהג היכן מותר לחנות בהתאם למגבלות אלה, כדי למנוע קנסות בשל חניה במקום אסור. "פולי" עושה את רוב הקסם בעצמה והיא אינה נסמכת על מידע מהמשתמשים בשטח. כך שהיא יכולה לתת שירות איכותי ואמין כבר מהרגע הראשון, ו"חכמת ההמונים" היא רק רובד נוסף שיבטיח שיפור מתמיד של הסיכוי למצוא חניה ברחוב.

  "פולי" היא פיית חניה ותיקה ומנוסה אך חברת ספארק נוסדה בשנת 2012 על ידי היזם ערן בלטר, מהנדס תוכנה בוגר הטכניון שהיה שותף בהצלחתן של כמה חברות הייטק ומתמחה בפיתוח פתרונות Big Data, מובייל וסייבר. בהמשך הצטרף לחברה זהר באלי, בעל ניסיון של עשרות שנים בעולם הרכב בחברות כגון צ'מפיון מוטורס, סקודה וקיה, ולשעבר סמנכ"ל בחברת "בטר פלייס". בחברה הושקעו עד כה כ-1.5 מיליון דולר על ידי גאות השקעות ו-Terra Ventures. בימים אלה עומדת החברה לקראת יציאה לסבב גיוס וכן נערכת להביא את "פולי" לערים נוספות בארץ ובעולם.

  "אפליקציה למציאת חניה הייתה במשך שנים אתגר עבור חברות טכנולוגיה רבות. כעת אנו מביאים בשורה של ממש לנהגים פתרון מקיף ומתקדם שאין כמותו בעולם", אמר זהר באלי, המנכ"ל המשותף של חברת ספארק. "'פולי' אינה מנחשת איפה תתפנה חניה, וגם אינה זקוקה לרבבות משתמשים כדי לתת שירות איכותי ואמין. הקסם שלה הוא בשילוב ועיבוד מתוחכם של מידע זמין, ושותפות עם כלל השחקנים בממשק החניה, ולכן היא יכולה להציע פתרון שלם לנהגים בכל עיר גדולה בעולם תוך חודשיים".

  "פולי פיית החנייה", תומכת סמארטפונים של אפל ואנדרואיד.זמינה כעת בחניות גוגל פליי ואפ סטור בחינם. www.parking-polly.com

   

  עבור לתוכן העמוד