מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  סקודה פאביה חדשה בישראל

  20/04/2015
  הגדל

  לאחר יותר מ- 3.5 מיליון כלי רכב, שנמכרו בעולם מאז הוצג הדור הראשון, נוחת הדור השלישי של הפאביה בישראל.

  חטיבת סקודה בישראל, מבית צ'מפיון מוטורס, מציגה את הדור החדש של הפאביה הסופר מיני הנמכרת של החברה. סקודה הוא המותג האירופאי הנמכר ביותר בישראל עם מעל 15.4 אלף מסירות בשנת 2014. בקטגוריית סופר מיני הפאביה תופסת נתח של כ- 16% מהשוק.

  מנועים -
   גרסת מנוע טורבו 1.2
  TSI רובוטית מציעה הספק של 110 כ"ס, המושגים בין 5,600 ל- 4,600 סל"ד, עם מומנט של  17.8 קג"מ המושגים בין 1,400 ל- 4,000 סל"ד. מנוע זה מספק תאוצה מאפס למאה ב- 9.4 שניות. תצרוכת דלק המשולבת של גרסה זו עומדת על 21.2 ק"מ לליטר. גרסת המנוע הידני בנפח 1.2 TSI מציעה הספק של 90 כ"ס, המושג ב- בין 4,400 ל- 5,400 סל"ד, עם 16.3 קג"מ המושגים בין 1,400 ל- 3,500 סל"ד. מנוע זה מספק תאוצה מאפס למאה ב- 10.9 שניות. כשתצרוכת דלק המשולבת של גרסה זו עומדת על 21 ק"מ לליטר. כסטנדרט בכל רמות הגימור נקבל את מערכת ה- Start & Stop להתנעה וכיבוי המנוע בעצירות, המאפשר חיסכון בדלק ומונעת פליטת מזהמים מיותרת.

  תיבת הילוכים -
  אוטומטית רובוטית כפולת מצמדים עם 7 הילוכים וטפטרוניק להעברה ידנית דגם:
  DSG-7.

  מבנה הרכב -
  הפאביה החדשה מבוססת בחלקה על פלטפורמת ה-
  MQB המודולרית החדשה של קונצרן פולקסווגן. הפלטפורמה החדשה מספקת תא פנים מרווח יותר בזכות תוספת של 90 מ"מ לרוחב הרכב שעומד על 1.732 מ' .כשלמרחק הסרנים מתווספים 5 מ"מ לכדי 2.470 מ' ואורכה עומד על 3.992 מ' (קיצור של 8 מ"מ). למרות תוספת האבזור והטכנולוגיה, הפאביה מורידה  10 ק"ג ממשקלה שעומד כעת על 1609 ק"ג. תא המטען, מהגדולים בקטגוריה עם נפח של 305 ליטר מדובר בתוספת של 5 ליטר בהשוואה לעבר.

  בטיחות-
  הפאביה החדשה מציגה קפיצת דרך בטיחותית ה שהוכיחה את עצמה כבר במבחני הריסוק החדשים של ה-
  N-cap וזכתה בציון המקסימלי של 5 כוכבי ריסוק, מצוידת כסטנדרט ב- 6 כריות אוויר. עוד מציעה הפאביה בסגמנט כסטנדרט (החל מגרסת ה- Ambition) את מערכת הבטיחות האקטיבית המתקדמת  - Front Assist. מערכת זו, מנטרת מרחק מלפנים באמצעות שימוש ברדאר על הפגוש הקדמי ויוצרת, במידת הצורך, איתות המתריע לגבי סכנת התנגשות. במידה והנהג לא יגיב בזמן, המערכת תבצע האטה ואף בלימת חירום עד לעצירה מוחלטת (בלימה אדפטית). מערכת נוספת הקיימת רק בפאביה הינה ה- Speed limiter המשמש כמגביל למהירות המותרת. מערכת זו הינה אביזר בטיחות אקטיבי המגביל את המהירות המרבית של המכונית (פועל בין 30 - 210 קמ"ש). בעת שחרור דוושת הדלק הרכב יאט אוטומטית, כאשר עוברים את המהירות המוגבלת, שהוגדרה מראש הרכב יתריע קולית וויזואלית. כדי להשלים את החבילה הייחודית מציעה הפאביה גם Fatigue Sensor - חיישן עייפות המזהה את התנהגות הנהג ומתריע להתרעננות. וכמובן מערכות בטיחות מתקדמות כדוגמת: ABS- Anti Locking Brake System, הדור השלישי של ה- ESP לבקרת יציבות ושמירה על הרכב בנתיב הנסיעה הנקרא ESC, מערכת לבלימת הרכב אחרי תאונה Multi-Collision Brake, מתג לניתוק כרית האוויר הקדמית בצד הנוסע, חגורות בטיחות קדמיות פירוטכניות עם כוונון לגובה וקדם מותחן נקודות עיגון Isofix ו- Top Tether להתקנה קלה ובטוחה של מושבי בטיחות לילדים והתרעה לאי חגירתם לכל הנוסעים. לכל אילו מתווספת גם מערכת סיוע לזינוק בעליה (Hill Hold), מערכת לניטור לחץ אוויר בגלגלים עם נורת התראה.

  עיצוב-
  העיצוב החיצוני של מתבסס על דגם הקונספט Vision C שהוצג בתחילת 2014. מספק לפאביה פרופורציות דינמיות יותר וקווים חדשים המעניקים לרכב חזות ספורטיבית מבעבר. חזית הרכב כוללת את הסבכה הקדמית המוכרת של המותג בתצורת "מפרשיות" המצופה כרום גריל. מכסה המנוע, מעוצב עם בלט במרכזו המסתיים עם לוגו המותג. יחידות תאורה הקדמיות התארכו והפכו למלבניות וכוללות כעת פנסי הלוגן ראשיים בתוספת לפנסי LED Daylight (החל מגרסת ה- Ambition). צד המרכב כולל שני פסים לאורכו, עליון ותחתון, המדגישים את הכתפיים הרחבות מעל הגלגלים וזורמים מפנסי החזית ועד לתא המטען ומשם ליחידות התאורה האחוריות.

  שילוב צבעים- הפאביה מציעה כאופציה, שלל אפשרויות לבחירת צבעים משולבים (רק ברמת גימור Style). רוכשי התוספת ייהנו משילוב של שני צבעים, צבע המרכב לצד צבע שני של גג הרכב התואם לצבע חישוקי סגסוגת ובתי מראות (אופציה ל- 4 צבעים שונים).

  אבזור- . הפאביה מציעה בדור השלישי מערכת מידע ובידור ברמה גבוהה עם מסך 5' (מגרסתAmbition ומעלה) בעוד ברמת הגימור Style היא מציעה את מערכת ה- Mirror Link המאפשרת חיבורם של טלפונים סלולריים למסך המגע בגודל 6.5'. מערכת המולטימדיה של הרכב כוללת גם התממשקות עם דיבורית מקורית באנגלית וכוללת גם שקעי AUX , USB ועוד. הפאביה מציעה עוד מספר מערכות שאינן מוכרות בסגמנט כדוגמת: מפתח חכם Keyless הכולל הנעה באמצעות כפתור ומאפשרת גם פתיחה ונעילת מערכת דלתות מרכזית בקרבת המפתח (סטנדרט ברמת גימור Style). עוד נקבל בסעיף האבזור: גלגל ההגה, בן 3 צלעות עם ציפוי עור, מתכוונן לגובה ולעומק ובעל כפתורים לשליטה על מערכת השמע והטלפון וקשיחות המותאמת למהירות הנסיעה. מחשב הדרך מגיע עם תצוגת Maxi Dot משופרת, מערכות שמע מקורית מהדור החדש הכוללות מסך מגע ודיבורית BT מובנית, יכולת קריאה של קבצי MP3. לכל אלו מתווספת גם מערכת בקרת שיוט, Day time running lights, חלונות חשמליים מלפנים ומאחור, מראות מתכווננות חשמלית ועוד (כל הנתונים המדוברים מרמת גימור Ambition). תאי אחסון כוללים: מחזיק מולטימדיה עבור הסמארטפונים, תאי אחסון לבקבוקים בדלתות הרכב, תא כפפות מואר ומקורר ואפילו תא אחסון ייעודי למשקפיים וכרטיס חנייה. שלושת המושבים האחוריים הנפרדים, הניתנים לקיפול, בתצורת 60/40 (הנתונים בגרסת ה- Ambition).

  רמות גימור- הפאביה, תימכר בשלוש רמות גימור: גרסה בסיסית מאוד בשם Active, גרסה זו כוללת שתי חלונות חשמל בלבד וללא דיבורית. גרסת Ambition משתדרגת לעומת העבר וגרסה מפוארת נקראת בשם Style. היא כוללת בנוסף בקרת אקלים, חישוקי אלומניום ומפתח התנעה חכם ועוד.

  המחירים:

  ידני 1.2 Active 90 כ"ס 79,990 ₪

  אוטומט 1.2 Active 110 כ"ס  94,990 ₪

  אוטומט 1.2 Ambition 110 כ"ס  99,990 ₪

  אוטומט 1.2 Style  110 כ"ס 104,990 ₪

  אוטומט 1.2 Ambition ספייס (סטיישן) 109,990 ₪

   
  ג'קי אביב מנהל חטיבת סקודה בצ'מפיון מוטורס
  מציין כי הפאביה החדשה היא אחד מהצירים המרכזיים במתקפת הדגמים של סקודה בשנתיים הקרובות. היא מציגה שורה של יתרונות שיצעידו את סקודה קדימה. זה כולל אבזור עשיר, מעכות בטיחות מתקדמות וייחודיות, מנועים משודרגים וחסכוניים ותג מחיר אטרקטיבי בסגמנט הסופר מיני.

   

  עבור לתוכן העמוד