מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  זיכוי בשווי שימוש לרכב היברידי

  19/06/2015
  הגדל

  הצו להטבה בשווי שימוש לרכב היברידי מסתיים בסוף חודש יוני 2015. רשות המיסים נערכת להארכת תוקף ההסדר.

  כיום, עובדים המחזיקים ברכב היברידי נהנים מתעריף שווי שימוש מופחת בסך 560 ש"ח לחודש. המשמעות היא תשלום מס נמוך בהרבה מתשלום המס הקיים על רכב בהנעה קונבנציונלית (בנזין או דיזל). ההטבה העלתה את הכדאיות של חברות ועובדים להחזיק רכבים היברידים, שנחשבים חסכוניים בדלק ומזהמים פחות. דרגות הזיהום של מכוניות היברידיות נעות בין 2 ל-3.

  כדי להאריך את ההטבה בשווי השימוש על שר האוצר לחתום על צו הקשור למס שווי שימוש ברכב צמוד. בגלל פיזור הכנסת, תהליך הבחירות והקמת הממשלה החדשה, הוחלט ברשות המיסים להמשיך את תוקף הצו עד סוף חודש יוני. לדברי ערן יעקב, המשנה למנהל רשות המיסים וסמנכ"ל בכיר לתכנון וכלכלה בנושא, הכוונה להאריך את הצו הקיים אולם ייתכן שתעריף הזיכוי יצטמצם לעומת הזיכוי הניתן כיום. העניין נמצא בדיונים. בכל מקרה כל החלטה שתתקבל לחול על כל הרכבים ההיברידיים ישנים וחדשים.

  יצוין, כי ההטבות במס קנייה לרכבים היברידיים ממשיכות מתחילת השנה לאחר ששר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, חתם עוד בחודש נובמבר 2014 על צו המאריך בשלוש שנים את תוקף ההטבות במס קנייה לרכב בעל טכנולוגיית הנעה מתקדמת, ובכלל זה רכב היברידי ורכב מסוג Plug-In. רכב היברידי בדרגת זיהום 2 ייהנה גם בשלוש השנים הקרובות (עד 2017) משיעור מס מופחת בשיעור 30%, ורכב מסוג Plug-In ייהנה ממס מופחת בשיעור 20% עד שנת 2018.

  מרשות המיסים נמסר, כי יש חשיבות רבה בקידום כלי רכב עם טכנולוגיות הנעה מתקדמות, שמאופיינים בחיסכון ניכר בדלק וברמה נמוכה של זיהום אוויר. כ-9,500 כלי רכב היברידיים, שהם כ-3.5% מהיקף רכבי הנוסעים שיובאו ארצה, נרשמו לתנועה בשנת 2014. מדובר בגידול בהיקף היבוא של כלי רכב היברידיים בשיעור של כ-50% לעומת 2013. חרף הצמיחה המרשימה לעומת השנים הקודמות, היקפי השימוש ברכב היברידי בישראל עדיין נמוכים לעומת מדינות מפותחות אחרות.

   

   

  עבור לתוכן העמוד