מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  שווי שימוש לרכב היברידי - ההטבה נמשכת

  16/07/2015
  הגדל

  ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום תקנות המעדכנות את זקיפת שווי השימוש בכלי רכב בעלי טכנולוגית הנעה מתקדמת היברידיים וחשמליים.

  לפי התקנות החדשות, כלי רכב חשמליים ורכבי פלאג-אין יקבלו הפחתת שווי שימוש בגובה של 1,000 ₪ ואילו כלי רכב היברידיים מהפחתה בגובה של 500 ₪. כאן דובר בהפחתת ההטבה ב- 60 ₪ לעומת מה שהיה עד עתה.

  רשות המסים הציעה להחיל את הוראה השעה למשך שנתיים וחצי וזאת, לאור שינויים שחלו בתחום כלי הרכב בעלי הנעה חשמלית או משולבת (היברידית), כך שרמת המיסוי עליהם תהיה שווה לאלו של כלי רכב בעלי מאפיינים דומים ובעלי מנוע בעירה פנימית. כך, כלי רכב המונעים במנוע חשמלי, שעד כה כלל לא זכו לקבלת ההפחתה, וכן רכבי "פלאג אין" הנטענים ממקור חשמל חיצוני לרכב (שקיבלו עד כה הפחתה של 500 ₪), יזכו מעתה להפחתה כפולה, בשווי השימוש בסך 1,000 ₪ בחודש.

  כלי רכב בעלי מנוע היברידי שאינם מסוג "פלאג אין", יקבלו מעתה הפחתה בשווי שימוש בסך 500 ₪ בחודש במקום 560 ₪ כנהוג עד כה. גובה ההפחתות המחודש נקבע לאור התייקרות במחירי הרכבים החשמליים, לצד הוזלה במחירי הרכבים ההיברידיים. ללא ההפחתות כאמור, שווי השימוש הנזקף לחובת העובד עבור רכב היברידי יהיה גבוה מזה של רכב משפחתי רגיל, שכן מחיר המחירון שלו גבוה יותר, מחיר שכירות הליסינג יקר במאות ₪  ושווי השימוש שמחושב כאחוז מהמחירון היה מתייקר. עם זאת, השימוש השוטף ברכב היברידי או ברכב חשמלי הינו חסכוני יותר הודות לחסכון בדלק על כן, התעורר הצורך להתאים את נוסחת שווי השימוש באופן שישקף בצורה נכונה יותר את טובת ההנאה של העובד מקבל הרכב.

  תחולתו של הצו היא החל מה-1 ביולי 2015 ועד ל-31 בדצמבר 2017 והוא ייכנס לתוקפו עם פרסומו ברשומות. הצו יחול על כל כלי הרכב ההיברידיים שנרכשו בעבר ונכללו בהטבה. ברשות המסים ומשרד האוצר ימשיכו לעקוב אחר התפתחות המחירים ועלויות השימוש בכלים אלה על מנת לבחון האם ובאיזה היקף להמשיך את ההפחתה בשנים שלאחר סיום הוראת השעה.

   

  עבור לתוכן העמוד