מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  זהירות קנסות- המנעו מנסיעה בנת"צ

  18/08/2015
  הגדל

  משרד התחבורה ומשטרת ישראל החלו ב- 17 באוגוסט, בהצבת עמדות מצלמות אכיפה אוטומטיות, בנתיב התחבורה הציבורית שבנתיבי איילון, בקטע שבין מחלף חולות ועד מחלף חולון.

  זאת, במסגרת תכנית משרד התחבורה לאכוף את האיסור על נסיעת כלי רכב פרטיים, בנתיבי התחבורה הציבוריים. עמדות המצלמה הוצבו בנתיב התחבורה הציבורית (נת"צ), לאורך כעשרה קילומטרים. העמדות הראשונות יוצבו על גשרים שמעל הכביש. המצלמות מחוברות למרכז שליטה ובקרה של המשטרה, שיפענח את הצילומים וישלח מידית דו"ח לכל נהג רכב לא מורשה שיסע בנת"צ.  על פי הנהלים, חל איסור על כלי רכב פרטיים, לנסוע בנתיב התחבורה הציבורית שבנתיבי איילון, בקטע שבין מחלף חולות למחלף חולון, בין השעות  06:30 עד 10:00 בבוקר. בשעות אלה, תתאפשר נסיעה לאוטובוסים (כולל אוטובוס זעיר פרטי) ולמוניות בלבד. מצלמות האכיפה האוטומטיות שיוצבו בנתיבי התחבורה הציבורית, ישמשו לאכיפת נסיעת כלי רכב שאינם מורשים לנסיעה בנתיב זה בלבד, ולא ישמשו כלל לאכיפת מהירות או כל סוג אכיפה אחר.

  חברת נתיבי איילון הציבה בימים האחרונים, לאורך נתיב התחבורה הציבורית באיילון, שלטים המתריעים על מצלמות אכיפה בנת"צ. הקנס על נסיעה בנת"צים בניגוד לחוק, עומד כיום על 250 ₪ . בכוונת משרד התחבורה להעלות את גובה הקנס ל- 750 ₪  ולהוסיף נקודות חובה לעבירה.

   

  עבור לתוכן העמוד