מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  טויוטה מובילה בייצור פטנטים

  27/08/2015
  הגדל

  יצרנית הרכב הגדולה בעולם, טויוטה מובילה את הטרנד העולמי ואחראית על למעלה מרבע מהפטנטים בענף הרכב.

  מחקר חדש של המרכז הגרמני למנהל רכב (Center of Automotive Management CAM ) באוניברסיטה למדע יישומי FHDW, מסמן מגמה נוכחית הנוגעת לפטנטים שנרשמו על-ידי יצרניות הרכבים: בעוד שפיתוח מנועים קונבנציונאליים קפא על שמריו לאורך השנים, המחקר שתופס את הזירה המרכזית בתחום הפטנטים בענף הרכב, הוא זה הנוגע להנעה חלופית, היברידית או חשמלית, הנעה אשר הופכת להיות יותר ויותר פופולארית ומסתמנת כזרם המרכזי החדש. המחקר חושף כמה תובנות הנוגעות להעדפות המתפתחות בתעשיית הרכב. הטרנדים בתחום הפטנטים מעידים כי בשנים האחרונות, יצרניות רכב רבות שינו באופן קיצוני את המיקוד הטכנולוגי שלהן בהיבט של מערכות הנעה, והן  מחפשות פתרונות טכניים מעבר למנוע הבעירה הפנימי, בעיקר הנעה היברידית וניידות חשמלית.

  המחקר מקבל תימוכין מספרי, כאשר נמצא כי למעלה מ-85%, מכלל הפטנטים בענף נוגעים להיבט זה של מערכות הנעה חלופיות, כאשר הנעה היברידית אוחזת בנתח הגבוה ביותר מכלל הפטנטים.

  18 יצרניות הרכב הגדולות ביותר בעולם אשר נסקרו במסגרת המחקר רשמו למעלה מ-57,000 פטנטים בשנת 2014, עליה של 7% לעומת שנת 2013. למעלה מרבע מהפטנטים (26%) נרשמו ע"י TOYOTA, ובכך היא מהווה יצרנית הרכב המובילה בעולם בתחום הפטנטים ומחקר ופיתוח חדשני. באמצעות המשאבים הרבים שמשקיעה TOYOTA, היא מקווה כי פעילויות מחקר ופיתוח שהיא מנהלת יסייעו לטפח מודעות כי חברות צריכות לשתף פעולה במקום להתחרות בכל הנוגע להחדרה והצלחת מוצרים וטכנולוגיות חברתיות משמעותיות. טכנולוגיות אלו יתמכו ביצירת מומנטום חיובי לרכבים מונעי מימן , בדיוק כפי שקרה לרכבים היברידיים, ובכך כמובן יקדמו את המעבר לשימוש באנרגיה חסכונית יותר וידידותית יותר לסביבה.           

   

   

   

  עבור לתוכן העמוד