מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  טויוטה מיראי זוכת "חדשנות בתחום הרכב" של העשור

  8/10/2015
  הגדל

  מכונית המימן Toyota Mirai זכתה בפרס "חדשנות יוצאת דופן בעשור האחרון" על פי המרכז הגרמני לניהול רכב (CAM)Germany&lsquos Center of Automotive Management&rsquos , אשר דירג את 100 חידושי הרכב המשמעותיים ביותר בעולם.

   

  עם מסירות ראשונות באירופה בשבועות הקרובים, בגרמניה, דנמרק ובריטניה, מכונית הסדאן המונעת באמצעות מימן ומציעה נתוני פליטה אפסיים מסמלת את תחילתו של עידן חדש בעולם הרכב. על מנת לבצע את הדירוג, צוות ה- CAM, שבסיסו בעיר Bergisch Gladbach ובראשותו עומד פרופ' ד"ר סטפן ברצל ((Bratzel, בחן מקרוב למעלה מ- 8,000 חידושים בתעשיית הרכב בשנים  2005-2015. החידושים דורגו על פי מידת הרלוונטיות שלהם לשוק ולענף, כמו גם רמת החדשנות שלהם.

   

  הזוכה במקום הראשון היא מכונית הסדאן הראשונה בעולם המבוססת על הנעת מימן אשר מיוצרת כבר בייצור המוני וזמינה לציבור הרחב. המימן הופך לחשמל עם הספק של 114 קילוואט ו 155-כ"ס. רכבי תא הדלק הם בעלי פליטת מזהמים אפסית ופולטים במהלך הנהיגה מים בלבד. השימוש בהם נוח בדומה לכלי רכב רגילים והם בעלי יכולות של נסיעות ארוכות הודות לטווחי הנסיעה ותדירות התדלוק, הדומים לאלו של מכונית בנזין.

   

  טויוטה פריוס פלאג אין היברידית אשר נמכרת גם בישראל, היא מנצחת נוספת בדירוג ה- CAM. רק 2.1 ליטר דלק נדרשים לכל 100 קילומטרים, הבאים לידי ביטוי בפליטה של 49 גרם בלבד של CO2 לקילומטר. הפריוס החדשה, דורגה במקום השלישי ברשימת 100 החידושים המשמעותיים.

   

  עבור לתוכן העמוד