מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  סקודה סופרב חדשה בישראל

  16/10/2015
  הגדל

  צ'מפיון מוטורס החלה בשיווק סקודה סופרב החדשה בישראל. הסופרב החדשה הינה דור שלישי להצלחה הגדולה של סקודה עם כ- 700,000 יחידות שנמכרו במהלך 14 שנות קיומה.

  הסופרב החדשה מציעה גם שורה של חידושים טכנולוגיים: ממערכת ניתוק צילינדרים ACT המציעה חיסכון בצריכת דלק, דרך שלדת DCC דינמית הכוללת בחירת מצב נסיעה ועד בקרת שיוט אדפטיבית עם מערכת Start&Stop.

  מנועים- סקודה סופרב החדשה כוללת מנועים בתקן יורו 6 המשלבים בין דרגת זיהום נמוכה ביותר, לבין הספק ומומנט מרבי מהגבוהים בקטגוריה. הדור השלישי של הסופרב הינו ה-"ירוק" אי פעם, מה שממצב את הדגם כאחד מכלי הרכב הידידותיים לסביבה בקטגוריה. סקודה מציעה לראשונה בישראל את מנוע 1.4 TSI המתקדם בטכנולוגית הבוכנה הפעילה ACT (Active Cylinder Management) עם150  כ"ס. מנוע זה מסוגל, במידת הצורך, לנתק את צילינדרים 2 ו- 3 וכך לחסוך משמעותית את צריכת הדלק של הרכב. כך למשל, אם הנהג מבצע נהיגה מהירה רצופת פניות, הבקרה לא תאפשר ניתוק צילינדרים בשל זמינות הכוח הנדרשת, אך מנגד בעת נסיעת שיוט רגועה המערכת תנטרל 2 צילינדרים. מנוע זה,  בשילוב מערכת ה- Start&Stop (המוצעת כסטנדרט בכל הגרסאות) מציע צריכת דלק משולבת של 5.1 ליטר לכל מאה קילומטר ודרגת זיהום 5 ! הטובה בקטגוריה.

  גרסת הבסיס 1.4 ליטר TSI מציעה הספק ומומנט הדומים לגרסת ה- 1.8 היוצאת של הסופרב. הספק גרסת ה- 1.4 ליטר טורבו עומד על 150 כ"ס (160 כ"ס בדגם היוצא) המושגים בין 5,000 - 6,000 סל"ד ועם 25.5 קג"מ (לעומת 25.5) המושגים בין 1,500 סל"ד ל- 3,500 סל"ד. תצרוכת דלק המשולבת של גרסת 1.4 עומדת על 5.1 ליטר בלבד ל- 100 ק"מ לעומת 7 ליטר בדגם היוצא ! נתון זה לא משפיע על ביצועיה עם 8.8 שניות הנדרשות כדי שהרכב יגיע מ- 0 ל- 100 קמ"ש (לעומת 8.5 שניות בעבר). גרסת המנוע האמצעית בנפח 1.8 TSI מציעה הספק של 180 כ"ס, המושגים בין 5,100 &ndash 6,250 סל"ד, עם 32.6 קג"מ המושגים בין 1,250 ל- 3,000 סל"ד. מנוע זה מספק תאוצה משמעותית יותר מאפס למאה עם 8.1 שניות. תצרוכת דלק המשולבת של גרסה זו עומדת על 5.7 ליטר בלבד ל- 100 ק"מ וציון ירוק של קבוצה 4. שני המנועים משודכים לתיבת הילוכים DSG, בת שבעה הילוכים. גרסאות מנוע הבנזין הבכירות מוצעות בנפח 2.0 ליטר בשתי רמות הספק. גרסת 2.0 ליטר הראשונה תוצע עם 220 כ"ס המושגים בין 4,500 - 6,200 סל"ד ומומנט שיא של 35.7 קג"מ המושג בין 1,500 סל"ד ל- 4,400 סל"ד. תצרוכת דלק המשולבת של גרסה זו עומדת על 6.2 ליטר ל- 100 ק"מ. גרסת 2.0 ליטר הבכירה תוצע עם 280 כ"ס המושגים בין 5,600 - 6,500 סל"ד ומומנט שיא של 35.7 קג"מ המושגים בין 1,700 סל"ד ל- 5,600 סל"ד, ביצועי מנוע זה מאיצים ב 5.8 שניות מ0 ל100 קמ"ש ומזכים את רכב זה בתואר הסקודה המהירה איי פעם.  תצרוכת דלק המשולבת של גרסה זו עומדת על 7.1 ליטר ל- 100 ק"מ.

  בטיחות- הסופרב החדשה מציעה טכנולוגיות בטיחות מתקדמות המציבות אותה בשורה הראשונה בסגמנט בהגנה על חיי הנוסעים. סופרב מציעה בטיחות אקטיבית ייחודית כדוגמת מערכת בקרת עייפות, בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת Front Assist לבלימת חירום אוטומטית, Blind spot detect המיועדת לזהות שטחים שאינם נראים על ידי הנהג ולהתריע במידת הצורך, מערכת לזיהוי שטח מת המבוססת על רדאר אחורי ומונעת מהרכב לצאת מחניה במידה ורכב אחר מתקרב, פנסים עוקבי פנייה, חיישני לחץ בצמיגים ועוד. לצד זה מציעה הסופרב את כל המערכות האלקטרוניות המוכרות כגון מערכת למניעת נעילת גלגלים ABS- Anti Locking Brake System, מערכת נעילת דיפרנציאל אלקטרוניתEDL- Electronic Differential Lock , מערכת לבקרת יציבות ושמירה על הרכב בנתיב הנסיעה ESP- Electronic Stability Program, מערכת לבלימת הרכב אחרי תאונה Multi-Collision Brake, מתג לניתוק כרית האוויר הקדמית בצד הנוסע, חגורות בטיחות קדמיות פירוטכניות עם כוונון לגובה וקדם מותחן, נקודות עיגון Isofix  ו- Top Tether  להתקנה קלה ובטוחה של מושבי בטיחות לילדים.  הסופרב נבחנה לאחרונה במבחני הריסוק החדשים והמחמירים של ה- Euro NCAP וזכתה לציון מקסימלי של חמישה כוכבי בטיחות עם ניקוד מרשים בסעיפי הגנה על ילדים ונהג נוסע.

  עיצוב חיצוני- הסופרב החדשה מייצרת אלגנטיות מרשימה בזכות צללית הרכב שנעשתה בהשראת שפת העיצוב של ה- Vision C המציעה פרופיל קופה עם מרכז כובד רחב לצד קווים ארוכים זוויתיים חדים.  חזית הסופרב כוללת פנסים זוויתיים מאורכים, עם תאורת LED מלאה (אופציה מרמת גימור Style ומעלה) המודגשים בקימורים חדים שמובילים לסבכה המוכרת של היצרן בצורת מפרשיות מפל. מכסה המנוע מקומר וכולל פס מרכזי מודגש המסתיים עם לוגו החץ המוכר של סקודה ומתחבר אף הוא לשבכה המודגשת כרום. להשגת מראה דינמי נוספו לחזית הרכב כסטנדרט פנסי ערפל מסייעי פנייה ושבכת רשת המחולקת לשניים בפס כרום. הקווים החדים ממשיכים בצד הרכב עם קווי מתאר גבוהים ונמוכים המודגשים לאורך דלתות הרכב, שמסתיימים בבתי תאורה זוויתיים מאחור. אלו נמשכים לתוך דלת תא המטען ומציעים תאורת LED מלאה כסטנדרט. התוצאה עיצוב דינמי וספורטיבי יותר מאי פעם. להשלמת המראה האלגנטי אפשר למצוא פסי כרום מסביב לסבכה הקדמית, סביב השמשות בצידי הרכב ומאחור, גג שמש פנורמי גדול במיוחד (מגרסת ה- Exclusive ומעלה) תאורת LED אחורית בלוחית רישוי, חישוקי סגסוגת בגודל 17' עד '19 וזוג מפלטים אובליים רק בדגם ה280 כ"ס.

  עיצוב פנימי- הסופרב החדשה מציעה איכות גימור גבוהה ועיצוב אלגנטי גם בתוך תא הרכב. סביבת הנהג והנוסע מופרדות לשניים בעזרת הקונסולה המרכזית, שמעליו הדשבורד מקומר ועשוי מחומרים רכים ואיכותיים. הדשבורד מופרד לשניים בזכות פס גימור דקורטיבי / אלומיניום החוצה אותו מצד לצד. מסך המולטימדיה הצבעוני בגודל 6.5 אינץ' הממוקם במרכז הקונסולה המרכזית בין המושבים מוסיף ותורם למראה הקלאסי. תחושת האיכות מתעצמת בסופרב בזכות שדרוג איכות החומרים בתא הרכב, ארגונומיה משופרת עם מספר קטן של כפתורים ועד שילוב של חומרי בידוד איכותיים מבעבר, המעניקים לסקודה סופרב החדשה שקט יוצא דופן.

  מידות- מהנדסי סקודה הצליחו לקחת את מימדי הסופרב צעד קדימה עם מידות פנים גדולות משמעותית מהדגם היוצא, כשמידות החוץ משתנות במעט. הסופרב מרווחת יותר עם בסיס גלגלים המציע תוספת של 8 ס"מ ! לכדי 2.841 מ"מ (מול 2.761). אורכו של הרכב משתנה במעט עם תוספת של 2.8 ס"מ לכדי 4.861 מטר. הסופרב רחבה יותר עם 1,864 מ"מ (לעומת 1,817 מ"מ בדור היוצא) וטיפה גבוהה יותר עם 1,468 מ"מ (לעומת 1,462 מ"מ בדגם היוצא). לחובבי המושב האחורי הגדילה סקודה את מרווח הברכיים ב- 16 ס"מ ! כראוי לספינת הדגל של סקודה, תכנון מתוחכם של תא המטען מאפשר להגדילו עד ל- 584 ליטר בהשוואה ל- 565 ליטר בדגם היוצא. יתרה מזאת, הסופרב קלה משמעותית מהדגם היוצא, עם השלת 75 ק"ג ממשקלה, נתון המאפשר לה להצטיין בצריכת דלק ובהפחתת פליטת מזהמים.

  אבזור- סקודה סופרב החדשה מציעה לא פחות מ- 29 "פתרונות חכמים" לחיים נוחים יותר במכונית, מפתרונות מולטימדיה ועד פתרונות אחסון חכמים: כך למשל מציעה הסופרב מגוון חיבורי מולטימדיה הכוללים בין היתר, תא ייעודי לאחסון הנייד עם מגבר קליטה (מרמת אבזור Style) שלושה שקעי 12V, שני שקעי USB מלפנים ומאחור, שקעי AUX, SD, ואפילו שקע 230V להטענת טאבלט או סלולר. הסופרב מציעה אף שפע של פתרונות אחסון, ביניהם: תא אחסון "ארנק" הכולל מקום ייעודי לכרטיס אשראי, משענת יד אחורית כוללת מתקן לכוסות ופתח לתא מטען, תא אחסון מקורר מתחת למשענת היד המרכזית שכולל מקום ייעודי לטאבלט, מתקן כוסות קדמי כפול כולל כיסוי עם תחתית סיליקון המאפשרת לפתוח בקבוקים ביד אחת, כיסי אחסון שימושיים בצדי מושב הנהג והנוסע. לכך אפשר להוסיף גם תאי אחסון למטריות (כולל) בצדי הדלתות, מערכות רשתות לתא המטען הענק, תאי אחסון לבקבוקים בדלתות הרכב, תא כפפות מואר ומקורר ועוד. המושבים האחוריים נפרדים וניתנים לקיפול מרחוק מתא המטען (1719 ליטר).  הגה כולל כפתורי בקרת שמע ושיוט, משענת יד מרכזית עם תא אחסון, בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת שני אזורים, תא כפפות מקורר ומואר, מראות צד מתקפלות חשמלית עם הפשרת אדים, חיישני חניה אחוריים מקוריים, מערכת תאורה מסוג "Coming Home Leaving Home" ועוד. לחובבי הסאונד והמולטימדיה מוצעת בכל הגרסאות חבילת מולטימדיה Smart Link המציעה אפשרויות חיבור שונות בין מכשיר הסמארטפון האישי למסך המגע של מערכת המולטימדיה המקורית של הרכב. החיבור מאפשר לנהג ליהנות על גבי מסך המגע של הרכב ממספר אפליקציות, אשר הותרו על ידי יצרן הרכב ויצרניות הסמארטפונים, בצורה נוחה ובטוחה. המערכת מאפשרת חיבור בין מערכות ההפעלה: Mirror link, Car play by Apple ו- Android Auto by Google. מערכת המולטימדיה של המכונית מציעה טכנולוגית Touch עם שורה של פונקציות: תמיכה בקבציMP3, , דיבורית BT הכוללת יכולת השמעת קבצי אודיו A2DP)), כרטיס SD עד 32 ג'יגה,USB, 8 רמקולים קדמיים ואחוריים, 4 וופרים ו- 4 טוויטרים.
  רמת אבזור
  Style כוללת שפע של תוספות עם מושבים קדמיים חשמליים, ריפוד אלקנטרה, מערכת סיוע חנייה במקביל ובניצב למדרכה, בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת 3 אזורים, העברת הילוכים מגלגל ההגה, פנסי LED מלאים קדימה ואחורה, ספי כניסה כרום קדמיים ואחוריים, חישוקי 18', חיישני חנייה קדמיים ואחוריים עם תצוגה במערכת השמע, חבילת תאורת LED פנימית המוצעת בשלושה צבעים, MaxiDot מחשב דרך וצג נתונים דיגיטלי צבעוני ועוד. רמת אבזור Exclusive מציעה בנוסף 9 כריות אוויר, מערכת ה- DCC עם ארבעה מצבי נהיגה ושלדה דינמית, חיישן "פדאל וירטואלי" המיועד לפתיחת תא מטען באמצעות רגל מתחת לפגוש אחורי, גג שמש פנוראמי חשמלי עם זכוכית כהה, מערכת לזיהוי שטח מת המבוססת על רדאר אחורי, מצלמה אחורית מקורית ועוד. ברמת אבזור Laurin&Klement (על שם מייסדי סקודה) ניתן למצוא בנוסף מושבים מאווררים ומחוממים, ריפוד מושבים עור מלא, מערכת ביטול רעשים (VNC) הכוללת 5 פילטרים להורדת הרעש ברכב, חישוקי 19', חבילת עיצוב Laurin&Klement הכוללת מיתוג על הרכב, במושבים וספי כניסה בכל הדלתות ומערכת שמע Canton הכוללת 12 רמקולים עם 6 קדמיים, 4 אחוריים, רמקול בלוח המחוונים, וסאבוופר 200W בתא המטען. 

  מחירים:

  מנועי בנזין

  רמת גימור

  מחיר ₪

  1.4 TSI

  אמבישיין

  159,990

  1.8 TSI

  אמבישיין

  172,990

  1.4 TSI

  סטייל

  184,990

  1.8 TSI

  סטייל

  194,990

  1.8 TSI

  סטייל

  209,990

  2.0 TSI

  סטייל

  214,990

   

   
  עבור לתוכן העמוד