מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  הטבה למכוניות בטוחות משנת 2000 ומעלה

  1/11/2015
  הגדל

  שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ, אמר בכנס מנהלי תחבורה, כי משרדו פועל לקדם מהלך שבו ניתן יהיה להתקין מערכות התרעה לשמירת מרחק וסטייה מנתיב במכוניות משומשות, משנת ייצור 2000 ומעלה. הכוונה, לתת הטבה בהחזר הכספי לבעלי רכב שיתקינו מערכות התרעה ברכבם. ההטבה תינתן בקיזוז תשלום אגרת הרישוי של הרכב.

  השר כץ אמר כי מהנתונים עולה כי למערכות ההתרעה תועלת רבה בכל הקשור להפחתת תאונות. יעילות המערכת נאמדת בהפחתה של כ- 80% מהתאונות מסוג שמירת מרחק וסטייה מנתיב, לרבות תאונות קטלניות. יש גם עניין לחברות הביטוח ויש לרתום אותם לעידוד וקידום המבוטחים והטמעת מערכות בטיחות בכלי רכבם.

  חברות ישראליות, מובילות כיום כולו בייצור ופיתוח אמצעי התרעה לבטיחות בדרכים. בייצור מכוניות בישראל, לא הצלחנו מאז הסוסיתא, אבל הנחמה היא בפיתוח בענף ההייטק שבו אנו מובילים בעולם ויש לנצל זאת. הערכה שלנו שהגברת השימוש באמצעי בטיחות טכנולוגיים מתקדמים  יביאו להפחתה בתאונות, נפגעים ולחיסכון של עד 14 מילארד ₪.

  בנושא חוק רישוי ושירותי רכב, ציין כץ, כי החוק יכנס לתוקף בקרוב. החוק יגרום לכך שתהיה תחרות אמיתית בענף הרכב. הוכחתי זאת ברפורמת השמים הפתוחים, ובנמלים וכעת בא התור של ענף הרכב. המהלך יביא להגדלת ייבוא המכוניות, עלויות הטיפולים במוסכים יקטנו, ומחירי חלקי החילוף יוזלו. המטרה להצעיד את ענף לתחרות עומדת לנגד עיני הדגיש כץ.

   

  עבור לתוכן העמוד