מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  גניבות רכב 2015

  17/01/2016
  הגדל

  פוינטר ישראל, חברת האיתור והשבת כלי רכב גנובים מסכמת את שנת 2015 בגניבות רכב ומדווחת כי נרשמה עלייה כללית של 16% בגנבות כלי רכב לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

  70% מהגנבות שנרשמו בשנת 2015 התבססו על שיטת תקיפה אלימה על הרכב והחלפת מחשב הרכב.

  25% מהגנבות שנרשמו בשנת 2015 התבססו על גניבת מפתחות מבית הלקוח, גידול של 12% לעומת שנת 2014.

  הגניבה מתבצעת בשתי  שיטות עיקריות: גניבת מפתחות מבית הלקוח (לרוב בית פרטי) כאשר קיים קשר ישיר בין בית הלקוח לרכב בחניה. אפשרות שנייה שבה הגניבה המתבצעת בדרך כלל על ידי הכנת מפתח או שכפול מפתח בידי משתמש מורשה שקיבל מפתחות וקוד, אם מבעל הרכב, ממוסך בו טופל הרכב, חניון, תחנת שטיפה ועוד. בחלק מהמקרים התגלה כי שוכרי רכב שכפלו את מפתחות הרכב והחזירו אותו למטרת גניבתו מהשוכר הבא.

  במקרים אלה הרכב מגיע לשטחי הרשות הפלסטינית כשהוא מנוטרל באופן "חוקי" באמצעות מפתח הרכב, כשהרכב נוסע ומערכת המיגון מפורקת בשטחים.

  5% מהגניבות מתבצעות ע"י שוד וגניבת רכב מונע או גרירה מהמקום בוא הוא חנה.

  גניבות לפי סוג רכב

  רכב פרטי: 44% מהרכבים שנגנבו הם רכבים פרטיים. עליה קטנה של 2% ביחס לשנה שעברה.

  רכבים מסחריים: 23% מן הרכבים הגנובים היו מסחריות. עליה קטנה של 3% ביחס לשנה שעברה.

  ג'יפים: 7% גניבות הן ג'יפים. ירידה של 10% ביחס לשנה המקבילה אשתקד.

  טנדרים: 6.5% מהגנבות הן רכבי פיק-אפ. גידול של 16% ביחס לשנה המקבילה אשתקד.

  משאיות: 17% מהגנבות הן משאיות. קיטון של 43%.

  כלי צמ"ה: 2.5% מהגניבות הן כלי צמ"ה. עליה של 100%.

  האזור עם הכי הרבה גניבות

  גוש דן מוביל עם 25% מגניבות הרכב, ירידה של 8% לעומת שנה שעברה.

  אזור השרון עם 18% לעומת 17% בשנת 2014.

  ירושלים 12%, ירידה של 14% לעומת שנת 2014.

  צפון 14% זהה לשנה שעברה.

  שפלה 20%, גידול של 42% ביחס לשנה המקבילה אשתקד.

  דרום 11%, ירידה של 8% לעומת שנה שעברה.

  העיר עם הכי הרבה גניבות

  תל אביב עם 10% מגנבות הרכב. אחריה ירושלים עם 6%. פתח תקווה התברגה במקום השלישי עם 3.5% מסך הגנבות לפני כפר סבא עם 2.5% מסך הגנבות.

  אילן גולדשטיין מנכ"ל פוינטר ישראל
  אומר כי "הגידול בגנבת מפתח מבית הלקוחות לכדי רבע מגנבות הרכב הינו נתון מטריד. לקוחות חייבים להבין שבמסגרת המצב הביטחוני הכללי בישראל ובמיוחד בתקופה האחרונה חייבים להיזהר משנה זהירות ולנקוט בפעולות אשר יפחיתו את האפשרות של פורצים לחדור לתוך הבית לגנוב את המפתחות. אנחנו רואים כי ברבעון האחרון של 2015 חלה ירידה בגניבות הרכב באזור ירושלים עקב המצב הביטחוני והתנועה הערה של כוחות הביטחון בעיר. בתחום האכיפה חברת פוינטר פועלת בשיתוף פעולה עם כוחות הביטחון למיגור נגע הגניבות. צוותי אכיפה פוינטר מבצעים פעילויות יזומות במעברים של קו התפר, באזורים ניגועי גניבות, בשכונות הסובלות מגניבות מחניונים משותפים".
  עוד מציין גולדשטיין, כי לאחרונה פוינטר פיתחה והשיקה מערכת איתור בטכנולוגיה חדשה, מערכת היברידית, המשלבת 2 טכנולוגיות שידור (סלולר ורדיו) עם 3 שיטות למציאת מיקום הרכב במשדר אחד, אשר עמידה בפני שיבושים. לאחרונה כנופיות גנבי רכב מנסות להשתמש במערכת המשבשת שידורי סלולר. המערכת ההיברידית קולטת את רשת הלוויינים האמריקאית והרוסית לקבלת דיוק מרבי ובזמן מהיר. בנוסף משלבת פוינטר במשדרי האיתור רכיב אקסלרומטר ((
  G Sensor, חיישן תאוצה, אשר מאפשר זיהוי מדויק של התנהגות הנהג ותומך גם בשרותי איתור תאונות וגרירות. טכנולוגיה זו מאפשרת בזמן תאונה לשלוח אוטומטית הודעה למוקד על התאונה, עוצמתה ומיקום הרכב. המוקד יוצר קשר עם הנהג ושולח כוחות הצלה ושרותי דרך במידת הצורך. בנוסף ניתן ללמוד על הרגלי הנהיגה של הנהג, להתריע על חריגות ולשפר את אופן נהיגתו.

   

  עבור לתוכן העמוד