מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  ביטוח ישיר מכסה נסיעות השיתופיות

  25/02/2016
  הגדל

  פריצת דרך משמעותית לקראת השקת Waze carpool, לשירות הנסיעה השיתופית. נהגים המבוטחים בביטוח רכב של ביטוח ישיר, יוכלו לאסוף משתמשים באפליקציית שיתוף הנסיעות של Waze, תחת ביטוח החובה של החברה. החברה קיבלה לאחרונה אישור של הפיקוח על הביטוח בנושא זה.

   

  שירות הנסיעה השיתופית, מחבר בין נוסעים המשתמשים באפליקצייתWaze לבין נהגים למטרת נסיעה שיתופית במסלול המהיר ביותר, כאשר כתובת היעד קרובה גיאוגרפית. התכנית מגבילה את כמות ההסעות לנהג לשתיים ביום, בתשלום מוגבל ומפוקח. השירות מאפשר לנהגים ולנוסעים להפחית בעלויות הנסיעה היומיות לעבודה או לבית ולהפיק את המיטב מנסיעות המתקיימות בכל מקרה. במקביל לדיווחים על השירות החדש,התעוררו שאלות באשר לסוגיית ביטוח הרכב והנוסעים, בשירות כאמור בו הצדדים חולקים את הוצאות הנסיעה, דבר אשר היווה עד כה חריג בביטוח חובה סטנדרטי.

   

  ביטוח ישיר, היא הראשונה להציג מענה לנושא. רכבים המשתתפים בתכנית, המבוטחים על-ידי ביטוח ישיר בביטוח חובה, ימשיכו לשלם פרמיה רגילה ואף יזכו להערה מיוחדת על גבי פוליסת ביטוח הרכב המעידה כי הפוליסה בתוקף, גם למשתתפים בשירות שיתוף נסיעות. שיתוף פעולה הראשוני בין Waze וביטוח ישיר מהווה צעד משמעותי לקידום תחום הנסיעות השיתופיות בישראל, נושא הצובר תאוצה בכל העולם. כעת, לאחר שניתן מענה מלא לסוגיה הביטוחית, יוכלו משתמשים ברחבי הארץ לחלוק נסיעות, להפחית את מספר המכוניות בכבישים ובכך את עומסי התנועה וזהום האוויר.

   

  מה אומר החוק?

   

  תקנת תעבורה 84 א' קובעת, כי הסעת נוסעים בשכר מותרת רק לכלי רכב ציבוריים כגון: אוטובוס, מונית, טיולית ורכב סיור. התקנה לא מתירה לרכב פרטי לבצע שרותי הסעות בתמורת החזר כספי. חובת הביטוח היא חוליה אחת המשוכה שאוסרת לבצע שרות זה. בעיה נוספת היא ההגבלה בחוזי הליסינג מול הלקוחות ששוכרים את כלי הרכב  שאוסרת עליהם לתת שרותי הסעת נוסעים בשכר.

   

  עבור לתוכן העמוד