מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  כביש 6 מתארך דרומה

  21/03/2016
  הגדל

  בשורה טובה לנוסעים דרומה ולתושבי הדרום. ביום שישי 18/3/16 יפתח לתנועה קטע נוסף של כביש 6 דרום, במסגרת הארכת כביש חוצה ישראל מבית קמה ועד שוקת. קטע הדרך החדש, כולל את פתיחתו של מחלף דבירה שיחליף את צומת דבירה הקיים ויבטל את הרמזור המוצב בו כיום. המחלף יחבר את כביש 325 המוביל לדבירה וללהב לכביש 40 (כביש 6 החדש) באמצעות מחלף ויאפשר נסיעה ישירה ומהירה ללא רמזורים.

  ב-24 במארס 2016 יפתח לתנועה קטע דרך נוסף בין מחלף להבים החדש שנפתח לאחרונה לבין מחלף רהט, זאת לאחר שלפני מספר חודשים נפתח המסלול לכיוון דרום. מדובר בקטע דרך המחבר את כביש 31 לכביש 40 (כביש 6 החדש) החדש ומבטל את הצורך לעבור בצומת להבים המרומזר.

  הארכת כביש 6 דרומה מבוצעת במסגרת תכנית "נתיבי ישראל", שנועדה לחבר את הנגב והגליל למרכז הארץ, באמצעות רשת מהירה ומתקדמת של כבישים ומסילות ברזל.

  כביש 6 משתרע כיום על פני 140 קילומטרים, ממחלף עין תות שבצפון ועד מחלף מאחז בדרום. במחלף תל קשיש שבצפון, מתפצל כביש חוצה ישראל לשתי זרועות, האחת, לכיוון מחלף סומך והגליל המערבי והשנייה, לכיוון מחלף המוביל ואצבע הגליל. עם השלמת קטע הכביש מבית קמה ועד שוקת, יגיע אורכו של כביש 6 ל-167 קילומטרים.

   

  עבור לתוכן העמוד