מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מאזדה 3 חזקה ובטוחה יותר

  26/07/2016
  הגדל

  דלק מוטורס ממשיכה להגיב לשינויים הדחופים בשוק הרכב הישראלי, ומציגה מערך דגמים מעודכן לדגמי המשפחתית שלה ה- מאזדה 3, המציע שדרוג משמעותי ביחידת ההנעה והצבת סטנדרט חדש בתחומי חוויות הנהיגה, העיצוב, תא הנוסעים והבטיחות בקטגורית הרכבים המשפחתיים, החל מגרסאות הכניסה.

   

  בניגוד למהלכים דומים אשר נעשו לאחרונה בקטגוריה וגררו העלאת מחירים, תגי המחיר של הדגמים החדשים התעדכנו כלפי מטה למרות התחזקות היין.

   

  המנוע- השינוי המרכזי במערך הדגמים החדש מגיע בדמותו של מנוע ה-2.0 ליטר המוכר מגרסאות הדגם הבכירות אשר יהפוך מעתה למנוע הסטנדרטי בדגמי מאזדה 3 ויחליף את מנוע ה-1.5 ליטר (120 כ"ס) ששירת עד היום את גרסאות אילו. מנוע ה-2.0 ליטר, מסדרת ה-SKYACTIV מייצר הספק של 165 כ"ס, הגבוה ביותר בקטגוריית הרכבים המשפחתיים (עם מנועי הבסיס). עם מנוע זה מאיצה המאזדה  3 מ-0 ל-100 ב-8.9 שניות (לדגם הסדאן), תוך שמירה על צריכת דלק חסכונית של 17.5 ק"מ לליטר (בדגם הסדאן, ע"פ נתוני יצרן).

   

  עיצוב - העיצוב החיצוני של המאזדה 3 הוא מקדם מכירה משמעותי בקרב לקוחות המותג. בין אם בתצורת הסדאן היוקרתית והדינאמית, ובין אם בתצורת ההאצ'בק 5 דלתות הספורטיבית והצעירה, שכולל אלמנטים עיצוביים בולטים החסרים ממרבית הרכבים המשפחתיים: פנסי יום מסוג LED ופנסי קסנון בחזית הרכב, חישוקי סגסוגת קלה 18&rdquo וגימורי כרום בצדדיו, וחותמת תאורה ייחודית בפנסי ה-LED האחוריים. כל אילו היו עד היום מנת חלקן של גרסאות המאזדה3 הבכירות בלבד.

   

  בטיחות- מאזדה תוביל את הקטגוריה המשפחתית, בכל הנוגע בבטיחות, ובמיוחד בכל הנוגע במערכות הבטיחות האקטיבית בהן מצויד הרכב. מעתה, תורחב חבילת הבטיחות הסטנדרטית של הדגם ותכלול בנוסף מערכת להתראת סטייה מנתיב (LDWS), חיישן אורות גבוהים (High Beam Control) ואף מערך פנסי חזית מסוג קסנון עוקבי פניה (AFS). עד היום, מערכות אילו היו מנת חלקן של גרסת ה-Spirit הבכירה. חבילת בטיחות מקיפה זו, תיכלל בכל דגמי המאזדה 3.

   

  הדגמים- מערך הדגמים החדש, יתמקד ב-3 רמות גימור המצוידות כולן במנוע 2.0 ליטר. הרמה הבסיסית שתחליף את האקטיב, תיקרא ספורט. ובנוסף דרגת קומפורט ודרגת פרימיום. כל רמות הגימור תאפשרנה אפשרות בחירה בין תצורת מרכב סדאן 4 דלתות או הצ'בק 5 דלתות.

   

  גרסת הבסיס במערך הדגמים של מאזדה 3 החדש תיקרא Sport. רמת גימור זו כוללת חבילת אבזור עשירה אשר הוצעה בדגם טרם השינוי המכילה בין השאר את מערך המולטימדיה המקורי MZD CONNECT, הכולל מסך מגע 7&rdquo, ממשק הפעלה מלא בעברית, ובקר פיקוד ראשי בקונסולה המרכזית, ב"א מפוצלת, מערכת בקרת שיוט, כפתור התנעה (ללא מפתח), קיפול מראות חשמלי ומראה פנימית עם עמעום אוטומטי ועוד. להעצמת חוויה הנהיגה, מצויד הרכב גם בפקדי העברת הילוכים מגלגל ההגה. לדגם ה-Sport החדש, מצטרפים מעתה גם חיישני אורות וגשם, חישוקי סגסוגת 18&rdquo, פנסי קסנון ופנסי LED  קדמיים ואחוריים וחבילת הבטיחות המקיפה. על אף השדרוג המשמעותי, תתומחר גרסת ה-Sport ב-2,000 ₪ פחות מגרסת הכניסה עם מנוע ה- 2.0 ליטר הקודמת (2.0 Active)  ומחירה יעמוד מעתה על 130,000 ₪.

   

  דגם ה-Comfort מבוסס על דגם ה-Sport ומוסיף לו אלמנטים פנימיים וחיצוניים כאחד אשר נועדו לחדד אף יותר את המראה החיצוני, ולהעצים את חוויות הישיבה והנהיגה ברכב. לוח המחוונים הסטנדרטי מתחלף בלוח מחוונים מתקדם וספורטיבי, עם מד סל"ד גדול במרכזו. אליו מצטרפת מערכת ה-Active Driving Display (תצוגה עילית) הייחודית של מאזדה. בנוסף, כולל תא הנוסעים כולל גימורי כרום, תאורה ותאים נוספים, אשר אינם כלולים בחבילת ה-Sport. מחירו של דגם ה-2.0L Comfort יעמוד על 133,000 ₪. בחזית דגמי המאזדה 3, תעמוד מעתה רמת הגימור Premium אשר תחליף את רמת הגימורSpirit  הפופולארית ותכלול את האבזור העשיר המוכר בדגם זה (חלון שמש, כניסה ללא מפתח), ותוסיף לה מושב נהג חשמלי, ריפודי עור, וגמורי עור בדלתות, בגוון לבחירת הלקוח: ריפודים שחורים עם תפרים אדומים. ריפוד משולב לבן עם תפרים בהירים ושחור עם תפרים אדומים.חבילה יוקרתית זו, ממשיכה ומשדרגת את תא הנוסעים הכבר ייחודי של המאזדה3, מבדלת אותו מתאי נוסעים של רכבים משפחתיים אחרים בקטגוריה, ובעיקר, ממשיכה לתמוך בקו הברור שמאזדה דבקה בו -  לכוון גבוה ולהוות אלטרנטיבה ייחודית, עם קריצה לעולם היוקרה. למרות תוספת אבזור משמעותית זו, מחירו של דגם זה עלה ב-500 ₪ בלבד בהשוואה לדגם ה-Spirit ויעמוד על 141,000 ₪.

   

  מאזדה 3 מנוע 1.5 ליטר- דגם מנוע 1.5 ימשיך להימכר בישראל, אך רק ברמת גימור  COMFORT הדגם יכלול את כל מכללי הבטיחות הקיימים ב- 3 החדשה ומחירו יעמוד מעתה על 130,000 ש"ח. דגם 1.5 ACTIVE שעלה 127,000 ש"ח לא ישווק יותר בישראל.

   

  עבור לתוכן העמוד