מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  גם יגואר בדרך למכונית אוטונומית

  3/08/2016
  הגדל

  יצרנית הרכב יגואר, החלה בניסוי הגדול ביותר בתולדותיה בתחום המכונית האוטונומית ומתכננת לייצר צי של 100 מכוניות בארבע השנים הקרובות.

  צי מכוניות הניסוי נועד לפיתוח ומבחן של מכונית אוטונומית מתקשרת המכונה "CAV" (Connected and Autonomous Vehicle). בשלב הראשון ינהגו במכוניות הניסוי לאורך כ-66 ק"מ של כבישים עירוניים ובינעירוניים באזור קובנטרי וסוליהול שבאנגליה. הניסוי יכלול תקשורת רכב לרכב  ותקשורת רכב לתשתיות המקושרות באמצעות טכנולוגיה זו ומאפשרת לרכבים לתקשר עם סימני דרך, תמרורים ורמזורים. יכולת התקשורת בין רכבים תאפשר בעתיד שיתוף מידע בין המכוניות וסיוע לנהגים על מנת להפחית את הסיכון בעת מפגש בין מכוניות, כמו מעבר בין נתיבים או חציית צמתים.

  בניסוי ייבחנו ארבע מערכות מרכזיות:

  ROADWORK ASSIST: מערכת לזיהוי קונוסים ומחסומים בדרך, המוצבים בעת עבודות בכביש. לאחר זיהוי המכשול בדרך, המערכת תסיט את הרכב אל חלק הכביש שפנוי ותמנע התנגשות.

  SAFE PULLAWAY: מערכת זו תמנע התנגשויות בתנועה צפופה בזמן עצירה בפקקי תנועה או בעצירה לפני צומת. בנוסף, המערכת תוכל למנוע התנגשויות בעצמים דוממים בזמן נסיעה איטית, במצבים בהם הנהג התבלבל ושילב הילוך נסיעה לפנים במקום הילוך נסיעה לאחור. המערכת תזהה את המכשול, תבלום מיד את הרכב ותשלח אזהרה אל הנהג.

  OVER THE HORIZON WARNING: מערכת זו משתמשת בתקשורת עצמאית בין רכבים, על מנת שיוכלו להתריע על מכשול שנמצא "מעבר לאופק" ומערכות הרכב לא יכולות לאתרו.

  EMERGENCY VEHICLE WARNING: מערכת זו תאפשר תקשורת עם רכבי חירום כגון ניידות משטרה, אמבולנסים וכבאיות. על רכב החירום יותקן משדר ש"יודיע" על התקרבותו לרכבים אחרים, עוד לפני שהנהג יבחין בהם. המערכת תתריע לנהג על מסלול רכב החירום ותאפשר לו לעצור בצד בבטחה.

   

  עבור לתוכן העמוד