מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  הונדה תפתח "מכונית רגשית"

  11/08/2016
  הגדל

  הונדה, ענקית הרכב היפנית, חשפה בטוקיו שיתוף פעולה חדשני עםSofbank , שהינו תאגיד יפני ענק הפועל בעיקר בתחומי הטכנולוגיה הטלקומוניקציה והאינטליגנציה האנושית.

  במסגרת שיתוף הפעולה נחשפו פרטים ראשונים על פרויקט "מנוע הרגשות" פורץ הדרך, שרוב פרטיו עדיין חסויים, במסגרתו יפתחו הונדה ו- Softbank מכונית שתדע לא רק לדבר עם הנהג, במהלך הנסיעה, אלא גם לקלוט ולחוש רגשות אשר ישקפו את מצב רוחו של הנהג ולפעול בהתאם להן בעת נסיעה על הכביש.

  כך למשל, הטכנולוגיה תאפשר למכונית לחוש את הפחדים של הנהג ובאופן אוטומטי תמנע מצב של האצה פתאומית של הרכב. בכך תסייע המערכת במניעת תאונות ע"י זיהוי מוקדם של מצבים מסוכנים המתבטאים ברגשות הנהג ומועברים ל"מנוע הרגשות" המותקן במכונית. כמו כן, במצב ההפוך שבו הנהג ישקף רגשות של "נוחות", "ביטחון" ו"אווירה טובה", המכונית תאבחן זאת ותאפשר עלייה מדודה וחלקה של מהירות המכונית. טכנולוגיה כזו יכולה למנוע תאונות קטלניות בהן מצבו הרפואי של הנהג גורם לאובדן שליטה ברכב, דוגמת האירוע הקטלני שאירע בתל אביב בחודש יוני השנה שבו נהג המכונית שנהגה איבד שליטה עקב מצב רפואי קשה. הטכנולוגיה תתבסס על חיישנים ומצלמות הפזורים במכונית, אשר יקלטו את מצב רוחו והרגשתו של הנהג. הטכנולוגיה היא באופן דומה למנגנון האנושי של שחרור הורמונים בתגובה לגירויים שהופעלו על חמשת החושים של בני האדם, כחלק ממנגנון הפעלת מגוון קשת הרגשות האנושיים.

   

  עבור לתוכן העמוד