מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  משאית מונעת גז לפינוי אשפה Econic NGT

  23/08/2016
  הגדל

  כלמוביל יבואנית מרצדס לישראל מציגה את משאית ה- ECONIC NGT המונעת בגז טבעי. האקוניק מספקת פתרון ייעודי לאיסוף וסילוק האשפה. המשאית- Econic NGT החדשה ידידות לסביבה בזכות פליטה מופחתת של גזי החממה (CO2) ובעלת עלויות דלק נמוכות בהשוואה לרכבי דיזל.

  האקוניק מגיעה עם מנוע גז חדשני ושקט בעל 7.7 ליטר העומד בתקן יורו 6, הספק של 302 כ"ס, תיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית בעלת 6 מהירויות מתוצרת אליסון (Allison) ותוכנת Eco-Software חדשה. כמו כן, מערכות התמיכה הבטיחותיות EPB, ESP,ABS ו- ASR נכללות בה כסטנדרט. מלבד מערכות התמיכה המובנות במשאית, מרצדס השקיעה רבות בשדה הראייה של הנהג עם חלון פנורמי רחב ומערכת מראות המקנות טווח ראייה מקיף ליצירת רמת בטיחות מרבית בסביבה עירונית צפופה. כל זאת, תוך כדי יצירת שדה ראיה המאפשר יכולות תמרון ושליטה על עבודת פינוי האשפה, שדה ראייה רחב במיוחד בצדה הימני של המשאית המאפשר התמצאות במרחב מוניציפלי עם צפיפות של הולכי רגל ודלת ימנית ייחודית שנפתחת לצדו של הרכב ובכך לא מסכנת הולכי רגל בעת פתיחה וסגירה של הדלת. בנוסף, הרצפה הנמוכה של תא הנהג באקוניק המשתלבת עם דלתות הזזה מאפשרות כניסה ויציאה קלים לטובת העבודות הנדרשות בפעילות העירונית (בדומה לאוטובוסים). דלת ימין נפתחת בצורת אקורדיון לפנים הרכב, ואינה מהווה סכנה.

  משנת 2013 ועד היום, הצטיידה עיריית ברלין ביותר מ-150 משאיות מדגם  אקוניק המונעות באמצעות גז טבעי (CNG), אשר נכנסו לצי רכבי פינוי האשפה העירוניים, זאת מתוך מטרה להצעיד את העיר ליעדיה הירוקים והסביבתיים, שעיקרם הפחתת פליטת המזהמים המשמעותיים לאזורים מוניציפליים המאופיינים במוקדי אוכלוסייה צפופה וצמצום משמעותי של עוצמת רעשי המנוע בשעות המוקדמות של הפעלת קווי פינוי האשפה בעוד רוב תושבי העיר עוד ישנים.

  אמיל קרעין, מנכ"ל קבוצת רכבי הובלה והיסעים בכלמוביל, מציין כי האקוניק מביאה עימה בשורה קונספטואלית ואקולוגית חדשה המותאמת באופן ייחודי עבור הצרכים האורבניים, החל מפליטת מזהמים מופחתת עם מנוע גז חסכוני ושקט המאפשר איסוף וסילוק אשפה בצורה שקטה, וכלה במבנה הרכב אשר מקל על העובדים המשתמשים בו ומאפשר פעילות עירונית בטוחה ויעילה. עוד מוסיף קרעין, כיהאקוניק, מציעה פתרון ירוק ואיכותי לנושא פינוי האשפה ממרכזי הערים ושכונות המגורים, זאת בהתאם למגמות הירוקות בכל הקשור לסביבה המוניציפאלית ולהפחתת המזהמים.

   

   

  עבור לתוכן העמוד